Sony A7R body Full Frame Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi

5,699.00 TL KDV Dahildir

Kredi Kartı Tek Çekim:5,699.00 TL

Havale: 5,528.03 TL

Stokda Var


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Temel Teknik Özellikleri:

36,4 MP Full Frame Exmor® CMOS Sensör

Üstün ayrıntılar ve gürültü azaltma için BIONZ X işlemci

Full Frame E-mount değiştirilebilir lens sistemi

Hızlı, hassas kontrast algılama için Hızlı Akıllı Otomatik Netleme

Yüksek kontrastlı XGA OLED Tru-Finder

 

BOYUTLAR (G X Y X D) 126,9 x 94,4 x 48,2 mm

AĞIRLIK : 407 g (Yalnızca Gövde) / 465 g (Pil ve ortamla)

36,4 MP 35 mm full frame sensör

Dünyadaki görüntü sensörü üreticilerinin liderlerinden biri olan Sony, tarihteki en yüksek çözünürlük ve görüntü kalitesine ulaşmak için tüm yeni teknolojilerini bir araya getirdi. Bu devrimsel 35 mm full frame Exmor® CMOS görüntü sensörü yüksek hassasiyet, geniş dinamik aralık ve yepyeni düzeyde gerçekçilik sağlamak için rekor verimlilikte ışığı toplarken gürültüylenmeyi önemli oranda azaltır.

BIONZ X™ işlemci

Sony, yüksek hızlı işleme özelliği sayesinde ayrıntıları ve dokuları gerçek zamanlı olarak çıplak gözle görüldüğü şekilde üreten yeni BIONZ X görüntü işleme motorunu gururla sunar. Başlangıç aşamasında işlemeyi hızlandıran ön uç LSI (geniş ölçekli entegrasyon) ile birlikte, fotoğraf veya video çekimlerinde daha doğal ayrıntılar, daha gerçekçi görüntüler, daha zengin ton geçişleri ve düşük gürültüylenme sunar.

16 bit işleme + 14 bit RAW

16 bit görüntü işleme ve 14 bit RAW çıkışlar, maksimum ayrıntıların korunmasına yardım eder ve zengin ton geçişlerine sahip yüksek kaliteli görüntüler üretir. 14 bit RAW (Sony ARW) formatı, Image Data Converter veya farklı bir yazılımla daha sonra yapılacak görüntü ayarlamaları için en iyi kaliteyi sağlar.

Magnezyum alaşımlı gövde

Çok hafif ve güçlü metali sayesinde piliyle birlikte 411 gram ağırlığında olan α7R lider DSLR'lerin yarısından daha hafiftir, bununla birlikte yıllarca performanslı şekilde çalışacak kadar dayanıklıdır.

Toz önleyici sistem ve kaplama

Fotoğraflarınızda kusur oluşmasını önlemek amacıyla toz önleme mekanizması görüntü sensörüne yapışacak tüm parçacıkları temizlemek için fotoğraf makinesini her kapatışınızda ultrasonik şekilde titrer. Ayrıca lensleri değiştirirken tozun ve parçacıkların yapışmasını önlemeye yardımcı olan bir antistatik kaplama bulunur.

Ses kaydı ve izleme

Video çekimi veya oynatma sırasında α7R'ye kulaklık jakı üzerinden bağlanmış kulaklıklarla sesi takip edebilir, ekran kontrolleri üzerinden seviyeleri kontrol edebilir veya endüstri standardı XLR terminal mount kiti sayesinde profesyonel ses ekipmanı bağlayabilirsiniz.

Yeni Göz Otomatik Netlemesi

Fotoğrafı çekilen kişinin arkası fotoğraf makinesine kısmen dönükken ve alan derinliği darken bile son derece hassas göz algılaması özelliği sayesinde yüze net şekilde odaklanılır. Netleme yapıldığında kolay onaylama için öncelikli göz üzerinde yeşil bir çerçeve görünür. Eye AF işlevi özelleştirilebilir bir düğmeye atanarak da kullanılabilir, bu sayede kullanıcılar sahneye göre anında bu işlevi etkinleştirebilir.

Optik düşük geçişli filtresiz yapı

Sony, optik düşük geçiş filtresini çıkararak sensörün ve lensin tam potansiyelini ortaya koydu ve fotoğraflarınızın kenarlara kadar son derece gerçekçi ayrıntılarla dolu gelişmiş bir netlik algısına sahip olmasını sağladı. AR kaplama da parlamayı ve gölgelenmeyi azaltır.

Mikro mühendislik gelişmeleri

Görüntü sensörü eşsiz performansına farklı gelişmiş sensör özellikleri sayesinde ulaşır. İlk olarak, devre sistemi yüksekliğinin azaltılması her piksel tarafından toplanan ışık miktarını önemli ölçüde artırır; bununla birlikte, fotodiyot genişleme teknolojisi her pikseldeki fotodiyot boyutunu büyüterek sensörün dinamik aralığını geliştirirken düşük gürültüylenme sağlar ve yüksek bir S/N oranı elde eder.

Alana özel gürültü azaltma

Alana özel gürültü azaltma şimdi her zamankinden daha güçlü. Desenleri (kenarlar, dokular ve mavi gökyüzü gibi eşit renkli alanlar gibi) temel alarak görüntüyü titizlikle alanlara böler ve özellikle yüksek hassasiyetli ayarlarda görüntü kalitesini geliştirmek için her alana en uygun gürültü azaltma işlemini uygular. Sony'nin ayrıntı üretimiyle birlikte çalışarak çok net ve ayrıntılı görüntüler üretir.

Eğilebilir LCD ekran

7,5 cm, 1,2 milyon nokta LCD yüksek çözünürlük ve esnek kompozisyon seçenekleri sunar.

Güçlü, ergonomik kol

α7R, lider DSLR'lere oranla %25 daha küçüktür ancak tüm gün çekim konforu için tam boyutlu kola sahiptir.

XGA OLED Tru-Finder™

Bu vizör yüksek 1024x768 çözünürlüğe, OLED geliştirmelerine ve kompakt gövdesine rağmen lider α99 modelinde kullanılan 3 lensli optik sisteme sahiptir. Fotoğraf makinesi ayarlarındaki efektler vizörde gösterilir, bu sayede sonuçları kontrol edebilirsiniz. Zengin ton geçişlerinin ve α99'un üç katı kontrastın keyfini çıkaracaksınız. %100 kare kapsamı, geniş izleme açısı, bilgi görüntüleme modları, yoğunlaştırma işlevi ve odaklanma büyüteci gibi yüksek nitelikli özellikler de ayrıca sunulmuştur.

Hızlı Akıllı Otomatik Netleme

Birçok özellik α7R'nin otomatik netlemesine katkıda bulunur: Yeni ve şimşek hızındaki BIONZ X, yüksek hızlı full frame sensör çıkışı ve yeni geliştirilmiş Netleme algoritmalı Hızlı Akıllı Otomatik Netleme lens sürücüsünü en iyi şekilde kontrol etmek için netleme frekansı bilgilerini kullanarak gerçek zamanlı netleme analizi yapar.

Boşluksuz yonga üstü lensler

Sony, her pikseli kapsayan yonga üstü lenslerin (OCL) tasarımını ve konumunu, ışık toplama verimliliğini önemli oranda artırmak için optimize etmiştir. Bu, hassasiyeti artırırken düşük gürültü seviyesini korur ve etkileyici bir S/N oranına ulaşır. Boşluksuz yonga üstü lens tasarımı, daha fazla ışık toplamak için mikro lensler arasındaki boşlukları ortadan kaldırır. Dahası, her yonga üstü lens, konumuna göre optimum şekilde yerleştirilerek daha büyük sensör boyutları ve E mount'ın kısa flanş ardı mesafesinin birlikteliği sayesinde ışığın dış bölüme daha keskin açıyla girmesi sağlanır.

Ayrıntılı üretim ve kırınım azaltma

Bu iki yeni teknoloji sensör ve lenslerin tam performansını ortaya çıkarıyor. Ayrıntılı üretim teknolojisi birçok dijital görüntüyü bozan aşırı vurgulamayı önler. Kırınım azaltma ise özellikle düşük diyafram açıklığı (Yüksek F sayıları) ayarlarında meydana gelen ışık noktalarının bulanık çıkmasına sebep olan kırınım efektlerini baskılar. Bu teknoloji manzara, portre ve diğer çekimlerde diyafram açıklığı ayarını göz önünde bulundurarak ışık noktalarının netliğini ve diğer ince ayrıntıları özüne uygun hale getirir.

Kontroller, özelleştirme ve navigasyon

Kompakt boyutuna rağmen α7R'de sezgisel pozlama kontrolü için ön ve arka kadranlar, ISO ayarı için kontrol kadranı ve pozlama telafisi kadranı bulunur. Quick Navi Pro tüm ana çekim seçeneklerini LCD ekranında görüntüleyerek ayarları hızla onaylamanıza ve özel menüler üzerinden arama gerçekleştirmeden gerekli ayarları yapmanıza olanak sağlar. Düğme özelleştirmesi sayesinde sıklıkla kullandığınız işlevleri özelleştirilmiş düğmelere atayarak istediğiniz gibi fotoğraf çekebilirsiniz. 46 farklı işlevi 9 düğmeden herhangi birisine atayabilirsiniz; hızlı erişim için Fn düğmesine 12 önemli işlev atanabilir.

Toza ve neme dayanıklı

Dayanıklılığı geliştirici önlemler arasında yalıtılmış düğmeler ve kadranların yanında panel ve bileşenleri sıkıca sabitleyen çift katmanlı koruyucu yapı bulunur.

Full frame video çekimi

35 mm full frame sensör, ses üretim özellikleri ve değiştirilebilir esnek lenslerden oluşan özel kombinasyon sayesinde taşınabilir video çekimi deneyimini yeni bir seviyeye taşıyor. Yeni hızlandırılmış BIONZ X görüntü işleme motoru, alana özel gürültü azaltma ve ayrıntılı üretim teknolojilerinin videolara uygulanmasına ilk defa olanak sağlayarak ultra kaliteli ayrıntı ve eşsiz düşük gürültü elde edilmesini sağlar. Görüntü Efekti, harici monitör için tam HDMI® çıkışı, P/A/S/M modları, tam 1080p AVCHD Aşamalı formatı ve 60p/24p kayıt seçeneği seçenekleri daha da fazla geliştirmektedir.

Kilitlenen otomatik netleme ve alan ayarı seçenekleri

Kilitlenen AF hedef kare boyutunu nesne özelliklerine göre ayarlar ve geniş AF alanını kullanarak akıcı ve sabit otomatik netlemelar için en iyi AF noktasını belirler. Etkinleştirmek için deklanşör düğmesine basmanız yeter.2 Yeni BIONZ X daha hızlı nesne takibi sunar ve takip performansını en üst seviyeye taşır. Esnek Spot AF alanı ayarını kullanırken nesnenin boyutuna eş küçük, orta veya geniş AF alanı seçebilirsiniz, bu sayede fotoğraf makinesinin istenilen alana odaklanması sağlanır. Geniş ve Bölge odağı alanı özellikleri de mevcuttur.

Gövde Tipi
Gövde Tipi
Algılayıcı
Maksimum Çözünürlük
Görüntü Oranı
Etkin Piksel Sayısı
Foto-Algılayıcı Sayısı
Algılayıcı Ölçüsü
Algılayıcı Tipi
İşlemci
Görüntü
ISO
Beyaz Ayarı
Özel Beyaz Ayarı
Görüntü Sabitleme
Sıkıştırılmamış Dosya Formatı
JPEG Kalite Seviyeleri
Optikler ve Netleme
Otomatik Netleme
Elle Netleme
Netlik Nokta Sayısı
Lens Bağlantı Türü
Lens Çarpanı
Ekran ve Bakaç
Hareketli LCD
Ekran Ölçüsü
Ekran Çözünürlüğü
Dokunmatik Ekran
Ekran Tipi
Canlı Ön İzleme
Bakaç Tipi
Bakaç Kapsama Oranı
Bakaç Büyütme-Küçültme Oranı
Fotoğraf Çekim Özellikleri
En Düşük Enstantene Değeri
En Yüksek Enstantene Değeri
Diyafram Öncelikli Çekim
Enstantene Öncelikli Çekim
Manuel Diyafram-Enstantene
Konu/Senaryo Seçenekleri
Dahili Flaş
Harici Flaş Desteği
Ardıl Çekim
Gecikmeli Çekim
Poz Ölçüm Seçenekleri
Pozlama Telafisi
Otomatik Poz Tarama
Otomatik Beyaz Ayarı Tarama
Video Özellikleri
Çözünürlükler
Kayıt Formatı
Video Özelllik Notları
Mikrofon
Hoparlör
Depolama
Depolama Tipleri
Bağlantı
USB
HDMI
Microfon Girişi
Kulaklık Çıkışı
Uzaktan Kumanda
Fiziksel Özellikleri
Dış Yalıtım
Pil
Pil Tanımlama
Pil Ömrü (CIPA verilerine göre)
Ağırlık (piller dahil)
Ölçüleri
Diğer Özellikleri
Oryantasyon Sensörü
Timelapse Kayıt
GPS
Wifi
NFC

 

3 Taksit
5,699.00 TL
6 Taksit
5,699.00 TL
9 Taksit
5,955.46 TL
3 Taksit
5,699.00 TL
6 Taksit
5,699.00 TL
9 Taksit
5,955.46 TL
3 Taksit
5,699.00 TL
6 Taksit
5,699.00 TL
9 Taksit
5,955.46 TL
3 Taksit
5,699.00 TL
6 Taksit
5,699.00 TL
9 Taksit
5,936.08 TL

Ürün hakkında, soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz

 
 
 

Scroll